Yönetim Kurulu

Allianz Partners Yönetim Kurulu, zengin profesyonel geçmişi olan çok çeşitli uzmanlardan oluşur. Kurul üyelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Nisan 2019'da Sirma Boshnakova, Allianz SE'de Güney ve Batı Avrupa Genel Müdür Yardımcısı / İşletme Bölüm Başkanı olarak yaptığı görevden 4 yıl sonra Allianz Partners CEO'su olarak atandı. Bundan önce, Sağlık ve Hayat Sigortası Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Hayatdışı Sigorta Grubu Şirketleri CEO'su olarak görev yaptı. Kariyerine bir danışmanlık grubunda başlayan Sirma, aynı zamanda sigorta sektöründe COO ve satıştan sorumlu genel müdür yardımcılığı yaptı.

Sirma, Moskova Devlet Uluslarası İlişkiler Enstitüsü’nden (MGIMO) hem yüksek lisans hem de doktora derecesine sahiptir.

Ulf Lange - Chief Financial Officer at Allianz Partners
Ulf Lange, Eylül 2016'da CFO ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı. Allianz Grubu’nda uzun süredir devam ettiği kariyer hayatını bu pozisyon ile sürdürürken, Orta ve Doğu Avrupa bölgesinde Hukuk, Uyum ve İnsan Kaynakları Başkanlığı, Allianz’ın  Tayland da bulunan hayat sigortası kurumu olan Allianz Ayudhya’da CFO görevlerini üstlenmiştir. 2014 yılında Michael Diekmann ve ardından Oliver Bäte başkanlığındaki Head of CEO Ofisi görevine atandı. 2008 yılında Allianz SE'ye CFO'nun Yönetici Asistanı olarak katılmadan önce Ulf, kariyerine 2005 yılında Dresdner Bank’ın vergi departmanında başladı.Ulf, İngiltere ve Almanya'daki üniversitelerden vergi hukuku alanında  hukuk ve doktora derecesine sahiptir. Ayrıca Berlin'deki Avrupa Yönetim ve Teknoloji Okulu'ndan MBA derecesi aldı.
Mike Nelson - CEO  Travel Insurance at Allianz Partners

Mike Nelson, Temmuz 2017'de Allianz Partners Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı. Mike, 2016 yılında Allianz Partners'ın küresel seyahat birimi CEO'su ve Allianz Grubun Uluslararası Komite üyesi olarak seçildi. Gruba 2012 yılında Allianz Assistance USA CEO'su olarak katıldı. Brezilya, Kanada ve Meksika'daki faaliyetleri içeren Amerika bölgesinin stratejik operasyonlarını yönetti. Öncesinde Mike, global online seyahat acentesi olan Orbitz Worldwide'da, Partner Hizmet Grup Başkanlığı ve global COO‘luğu da içeren çeşitli görevlerde bulundu. Orbitz'den önce Deluxe Corporation, Diageo/Pillsbury ve Arthur Andersen'da finans ve pazarlama alanında 10 yıl çalıştı.

Mike, muhasebe alanında lisans derecesine ve Minnesota Üniversitesi'nden MBA derecesine sahiptir.

Mike holds a bachelor's degree in accounting and an MBA from the University of Minnesota. 

Dan Assouline - Chief Market and digital officer at Allianz Partners

Fransa'da Nisan 2012 ile Nisan 2016 arasında Mondial Assistance'ın Başkanı ve CEO'su olan Dan Assouline, doğrudan satış ve dijital'i yönetmek için Allianz Partners’a katıldı. 1998'den 2012'ye kadar Allianz Assistance Brezilya'nın CEO'su olarak görev yaptı. Ayrıca Latin Amerika Bölge Direktörlüğü görevini üstlendi ve Amerika bölgesinde Allianz Assistance operasyonlarını başarıyla yürüttü. Dan 1993 yılında Brezilya'ya, grubun 1996 yılında satın aldığı Mercosul Assistance Operasyon Direktörü olarak gitti. Gruba katılmadan önce 8 yılını GMF Assistance International'da Bilgi Sistemleri Direktörü olarak geçirdi.

Dan, Paris-Dauphine Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesi aldı ve biri Pennsylvania Üniversitesi'nde diğeri INSEAD'da olmak üzere iki üst düzey yönetici programını tamamladı.

Ida Luka-Lognoné - CEO of International Health at Allianz Partners

Ida Luka-Lognoné Allianz Partners’a 2014 yılında Strateji, İnovasyon ve Pazar Yönetimi Başkanı olarak katıldıktan sonra 2015 yılında Uluslararası Sağlık CEO'su olarak atandı. 1992 yılında Elvia Seyahat Sigortası Grubu'na katılmış, 1996 yılında Orta ve Doğu Avrupa İş Geliştirme Direktörü olarak atanmıştır. 2000 yılında Mondial Assistance Grubu Avrupa Bölgesi Direktörü ve 2002 yılında EMEA ve 2007'de APAC'da yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Ida, Cracow Jagiellonian Üniversitesi'nden mezun oldu ve Fransa'da Inalco ve INSEAD’da yönetici programlarını tamamladı.

Sylvie Ouziel - CEO Assistance at Allianz Partners

2016 yılında, Sylvie Ouziel Asya-Pasifik Bölgesi’nde Asistans’tan sorumlu CEO olarak atandı. Allianz'a Şubat 2012'de AMOS (Allianz Managed Operations and Services SE) Başkanı olarak katıldı. Sylvie, 20 yıl boyunca Accenture (daha önce Andersen Danışmanlık) ile profesyonel hizmet uygulamalarını (danışmanlık, IT, dış kaynak) yönetti. Partner Sağlık ve Yaşam Bilimleri Yönetimi,  Invita Başkanı ve Accenture Yönetim Danışmanlığı’nda Global COO olmak üzere çeşitli görevlerde yer aldı.

Sylvie, Ecole Centrale Paris'ten ekonomi alanında uzmanlaşmış bir mühendislik derecesi ile mezun oldu ve Kellogg’dan Northwestern’den (Accenture programı) Executive MBA derecesi aldı. Sylvie şu anda M6 ve Foncière des bölgelerinin Yönetim Kurulu Üyesi ve Fransa'da Sağlık Analizi ve Yönetimi Kongresi Bilimsel Komitesi üyesidir.

Claudius Leibfritz - CEO of Automotive at Allianz Partners

Claudius Leibfritz Mart 2016'da Allianz Partners’a katıldı. Otomotiv CEO'su olmasının yanı sıra, DACH ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi’nden de sorumlu. Bundan önce, 2015 yılında,  Allianz Asistans’ta DACH & Güneydoğu Avrupa’dan sorumlu ve Allianz Handwerker Servislerinin CEO'su olarak görev yapmıştır. Claudius, 2011 yılında Allianz Assistans'a Operasyon ve Network Yöneticisi olarak katıldı. Tüm küresel operasyon faaliyetlerinden sorumluydu ve karmaşık küresel dönüşüm programlarını ve verimlilik girişimlerini başarıyla uyguladı. Bundan önce, 10 yıldan fazla bir süre boyunca çeşitli uluslararası projelere liderlik ettiği Boston Consulting Group ile birlikte çalıştı.

Claudius, İsviçre'deki Bern Üniversitesi'nden Finans alanında doktora derecesine ve Almanya'daki Tübingen Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesine sahiptir.

Claudius Leibfritz - CEO of Automotive at Allianz Partners

2013 yılından beri Allianz Benelux’ten COO ve tüm bölgesel IT ve Operasyonların uyumundan sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olan Eric Schneijdenberg, 1 Ocak 2019’dan itibaren Operasyon Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak Allianz Partners’a katıldı. Kariyerine 2000 yılında Allianz Hollanda Grubu için Uyum Başkanı olarak ve ardından diğer yönetim görevlerinde bulundu. Bunlar arasında Allianz Hollanda Varlık Yönetimi CEO'su ve Allianz Hollanda Grubu Hasar Yönetimi Başkanlığı bulunmaktadır. Eric, aynı zamanda Allianz Operasyon Yönetim Konseyi'ne üye ve Allianz Yenileme Gündemi Hızlandırıcı Programına katılmıştır. Sonuç olarak Allianz Grup stratejisinin tanımlanması ve uygulanmasında, özellikle de Operasyon, IT ve IT güvenliği ile yakından ilgilendi.

Eric Hollanda Hukuku ile İşletme Finansı ve Hukuku alanlarında yüksek lisans derecelerine sahiptir.