Yönetim Kurulu

Allianz Partners Yönetim Kurulu, zengin profesyonel geçmişi olan çok çeşitli uzmanlardan oluşur. Kurul üyelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sirma Boshnakova, Allianz SE'de Güney ve Batı Avrupa Genel Müdür Yardımcısı / İşletme Bölüm Başkanı olarak 4 yıl boyunca görev yaptıktan sonra Nisan 2019'da Allianz Partners CEO'su olarak atandı. Bundan önce, Sağlık ve Hayat Sigortası Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Hayatdışı Sigorta Grubu Şirketleri CEO'su olarak görev yaptı. Kariyerine bir danışmanlık grubunda başlayan Sirma, aynı zamanda sigorta sektöründe COO ve satıştan sorumlu genel müdür yardımcılığı yaptı.

Sirma, Moskova Devlet Uluslarası İlişkiler Enstitüsü’nden (MGIMO) hem yüksek lisans hem de doktora derecesine sahiptir.

Dan Assouline - Chief Market and digital officer at Allianz Partners

Dan Assouline, Ekim 2019'da Pazarlama Başkanı olarak atandı. Fransa'da Nisan 2012 ile Nisan 2016 arasında Mondial Assistance'ın Başkanı ve CEO'su olan Dan Assouline, doğrudan satış ve dijital'i yönetmek için Allianz Partners’a katıldı. 1998'den 2012'ye kadar Allianz Assistance Brezilya'nın CEO'su olarak görev yaptı. Ayrıca Latin Amerika Bölge Direktörlüğü görevini üstlendi ve Amerika bölgesinde Allianz Assistance operasyonlarını başarıyla yürüttü. Dan 1993 yılında Brezilya'ya, grubun 1996 yılında satın aldığı Mercosul Assistance Operasyon Direktörü olarak gitti. Gruba katılmadan önce 8 yılını GMF Assistance International'da Bilgi Sistemleri Direktörü olarak geçirdi.

Dan, Paris-Dauphine Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesi aldı ve biri Pennsylvania Üniversitesi'nde diğeri INSEAD'da olmak üzere iki üst düzey yönetici programını tamamladı.

Mike Nelson - CEO  Travel Insurance at Allianz Partners
Jean-Marc Pailhol, Ocak 2020'de Küresel Stratejik Ortaklıklar Başkanı ve Allianz Partners Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. 2009 yılında Allianz Grubu'na katıldı ve Dağıtım Birimi Başkanı ve KOBİ / Midcorp / Kurumsal İş (Allianz Fransa) ve Grup Pazar Yönetimi ve Dağıtım (Allianz SE) Başkanı oldu. Jean-Marc Pailhol kariyerine IT ve Bankacılıkta başladı. Özel Hukuk ve Siyasal Bilimler alanında yüksek lisans ve ESSEC Business School'dan MBA derecesine sahiptir.
Ida Luka-Lognoné - CEO of International Health at Allianz Partners

Ida Luka-Lognoné, 2020 yılında Uluslararası Seyahat CEO'luğunun yanı sıra, Seyahat CEO'su olarak atandı. Ida Luka-Lognoné Allianz Partners’a 2014 yılında Strateji, İnovasyon ve Pazar Yönetimi Başkanı olarak katıldıktan sonra 2015 yılında Uluslararası Sağlık CEO'su olarak atandı. 1992 yılında Elvia Seyahat Sigortası Grubu'na katıldı, 1996 yılında Orta ve Doğu Avrupa İş Geliştirme Direktörü olarak atandı. 2000 yılında Mondial Assistance Grubu Avrupa Bölgesi Direktörü ve 2002 yılında EMEA ve 2007'de APAC'da Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Ida, Cracow Jagiellonian Üniversitesi'nden mezun oldu ve Fransa'da Inalco ve INSEAD’da yönetici programlarını tamamladı.

Claudius Leibfritz - CEO of Automotive at Allianz Partners

Claudius Leibfritz Mart 2016'da Allianz Partners’a katıldı. Otomotiv CEO'su olmasının yanı sıra, DACH ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi’nden de sorumludur. Bundan önce, 2015 yılında,  Allianz Asistans’ta DACH & Güneydoğu Avrupa’dan sorumlu ve Allianz Handwerker Servislerinin CEO'su olarak görev yapmıştır. Claudius, 2011 yılında Allianz Assistans'a Operasyon ve Network Yöneticisi olarak katıldı. Tüm küresel operasyon faaliyetlerinden sorumluydu ve karmaşık küresel dönüşüm programlarını ve verimlilik girişimlerini başarıyla uyguladı. Bundan önce, 10 yıldan fazla bir süre boyunca çeşitli uluslararası projelere liderlik ettiği Boston Consulting Group ile birlikte çalıştı.

Claudius, İsviçre'deki Bern Üniversitesi'nden Finans alanında doktora derecesine ve Almanya'daki Tübingen Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesine sahiptir.

Tomas Kunzmann - CEO Assistance at Allianz Partners

Tomas Kunzmann, Eylül 2020'de Allianz Partners'ın Yönetim Kurulu Üyesi ve Asistans CEO’su olarak atandı.

Tomas Allianz Group'a 2009 yılında katıldı ve Allianz Private Krankenversicherung'da (APKV) Sağlık Sigortası Underwriting Başkanlığı da dahil olmak üzere çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

2013 yılında, Ingolstadt ve ardından Kempten'deki Bölge Şube Ofislerinin başına geçmeden önce Allianz’ın Alman satış organizasyonuna (ABV) Satış Müdürü olarak katıldı. Tomas, 2017 yılında Allianz SE'ye CEO'nun Yönetici Asistanı olarak katıldı ve ardından CEO Ofisi Geçici Başkanı rolünü üstlendi.

Damien Ladous - Chief Financial Officer at Allianz Partners

Ağustos 2020'de Damien Ladous, Allianz Partners'ın Yönetim Kurulu Üyesi ve Finans Başkanı olarak atandı.

Damien, 2011'de Finansal Kontrol'e geçmeden önce, Allianz Fransa'ya 2006 yılında Satınalma ve Birleşmeler / Kurumsal Finans departmanına katıldı. 2012’de Finansal Kontrol ve Sermaye Yönetimi faaliyetlerinde çalışmak üzere Allianz SE'ye katıldı, 2015'te Strateji ve Portföy Yönetimi ekibine geçti.

2018'den itibaren Allianz Fransa'da Planlama ve Kontrol fonksiyonuna başkanlık etmiştir.

Lars Rogge - Chief Operations Officer at Allianz Partners
Lars Rogge was appointed Chief Operating Officer and a member of the Board of Allianz Partners in April 2020. He began his career in 2001 as Project Manager at Roland Berger Strategy Consultants in Munich. From 2007 to 2009 Lars Rogge was Head of Section Process Management, Policies & Procedures at Deutsche Börse AG in Frankfurt. He joined Allianz SE in 2009 as Head of Group Project Office, responsible for the development of the “Core Group Project” Portfolio in alignment with the Group's strategy. From 2014 to 2015 Lars Rogge was Head of COO Office & Head of Central Program Steering "Betrieb 2020" at Allianz Deutschland AG, supporting the COO in the management of Operations. In 2015 he became Global Head of Operations Travel, Assistance & Digital at Allianz Partners. Lars Rogge holds a Master’s degree in Business Administration from Ludwig-Maximilians-Universität, Munich.