Warning: You are using an outdated Browser, Please switch to a more modern browser such as Chrome, Firefox or Microsoft Edge.

Yönetim Kurulu

Allianz Partners Yönetim Kurulu, zengin profesyonel geçmişi olan çok çeşitli uzmanlardan oluşur. Kurul üyelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sirma Boshnakova, Allianz SE'de Güney ve Batı Avrupa Genel Müdür Yardımcısı / İşletme Bölüm Başkanı olarak 4 yıl boyunca görev yaptıktan sonra Nisan 2019'da Allianz Partners CEO'su olarak atandı. Bundan önce, Sağlık ve Hayat Sigortası Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Hayatdışı Sigorta Grubu Şirketleri CEO'su olarak görev yaptı. Kariyerine bir danışmanlık grubunda başlayan Sirma, aynı zamanda sigorta sektöründe COO ve satıştan sorumlu genel müdür yardımcılığı yaptı.

Sirma, Moskova Devlet Uluslarası İlişkiler Enstitüsü’nden (MGIMO) hem yüksek lisans hem de doktora derecesine sahiptir.

Dan Assouline - Chief Market and digital officer at Allianz Partners

Dan Assouline, Ekim 2019'da Pazarlama Başkanı olarak atandı. Fransa'da Nisan 2012 ile Nisan 2016 arasında Mondial Assistance'ın Başkanı ve CEO'su olan Dan Assouline, doğrudan satış ve dijital'i yönetmek için Allianz Partners’a katıldı. 1998'den 2012'ye kadar Allianz Assistance Brezilya'nın CEO'su olarak görev yaptı. Ayrıca Latin Amerika Bölge Direktörlüğü görevini üstlendi ve Amerika bölgesinde Allianz Assistance operasyonlarını başarıyla yürüttü. Dan 1993 yılında Brezilya'ya, grubun 1996 yılında satın aldığı Mercosul Assistance Operasyon Direktörü olarak gitti. Gruba katılmadan önce 8 yılını GMF Assistance International'da Bilgi Sistemleri Direktörü olarak geçirdi.

Dan, Paris-Dauphine Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesi aldı ve biri Pennsylvania Üniversitesi'nde diğeri INSEAD'da olmak üzere iki üst düzey yönetici programını tamamladı.

Mike Nelson - CEO  Travel Insurance at Allianz Partners
Jean-Marc Pailhol, Ocak 2020'de Küresel Stratejik Ortaklıklar Başkanı ve Allianz Partners Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. 2009 yılında Allianz Grubu'na katıldı ve Dağıtım Birimi Başkanı ve KOBİ / Midcorp / Kurumsal İş (Allianz Fransa) ve Grup Pazar Yönetimi ve Dağıtım (Allianz SE) Başkanı oldu. Jean-Marc Pailhol kariyerine IT ve Bankacılıkta başladı. Özel Hukuk ve Siyasal Bilimler alanında yüksek lisans ve ESSEC Business School'dan MBA derecesine sahiptir.
Ida Luka-Lognoné - CEO of International Health at Allianz Partners

Ida Luka-Lognoné, 2020 yılında Uluslararası Seyahat CEO'luğunun yanı sıra, Seyahat CEO'su olarak atandı. Ida Luka-Lognoné Allianz Partners’a 2014 yılında Strateji, İnovasyon ve Pazar Yönetimi Başkanı olarak katıldıktan sonra 2015 yılında Uluslararası Sağlık CEO'su olarak atandı. 1992 yılında Elvia Seyahat Sigortası Grubu'na katıldı, 1996 yılında Orta ve Doğu Avrupa İş Geliştirme Direktörü olarak atandı. 2000 yılında Mondial Assistance Grubu Avrupa Bölgesi Direktörü ve 2002 yılında EMEA ve 2007'de APAC'da Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Ida, Cracow Jagiellonian Üniversitesi'nden mezun oldu ve Fransa'da Inalco ve INSEAD’da yönetici programlarını tamamladı.

Claudius Leibfritz - CEO of Automotive at Allianz Partners

Philipp Kroetz, Ocak 2021'de Allianz Partners'ın Yönetim Kurulu Üyesi ve Dönüşüm Başkanı olarak atandı. Specialty Lines ve Almanya'dan sorumlu Underwiriting Başkanı olmadan önce, 2011 yılında Allianz Otomotiv’e Satış Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak katıldı. 2016 yılında Philipp, Almanca konuşulan ülkeler ve SEE bölgesinin CEO'su oldu, ardından 2019 yılında "Allianz Müşteri Modeli" Küresel Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak atandı. Bu pozisyonda ürün ve süreçlerin standardizasyonu ve uyumluluğundan sorumlu oldu.

Philipp, Allianz'a katılmadan önce McKinsey'de Yardımcı Ortak olarak görev yaptı. London School of Economics and Political Science'dan (LSE) Finans ve Muhasebe Yüksek Lisansı sahibidir.

Tomas Kunzmann - CEO Assistance at Allianz Partners

Tomas Kunzmann, Eylül 2020'de Allianz Partners'ın Yönetim Kurulu Üyesi ve Asistans CEO’su olarak atandı.

Tomas Allianz Group'a 2009 yılında katıldı ve Allianz Private Krankenversicherung'da (APKV) Sağlık Sigortası Underwriting Başkanlığı da dahil olmak üzere çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

2013 yılında, Ingolstadt ve ardından Kempten'deki Bölge Şube Ofislerinin başına geçmeden önce Allianz’ın Alman satış organizasyonuna (ABV) Satış Müdürü olarak katıldı. Tomas, 2017 yılında Allianz SE'ye CEO'nun Yönetici Asistanı olarak katıldı ve ardından CEO Ofisi Geçici Başkanı rolünü üstlendi.

Damien Ladous - Chief Financial Officer at Allianz Partners

Ağustos 2020'de Damien Ladous, Allianz Partners'ın Yönetim Kurulu Üyesi ve Finans Başkanı olarak atandı.

Damien, 2011'de Finansal Kontrol'e geçmeden önce, Allianz Fransa'ya 2006 yılında Satınalma ve Birleşmeler / Kurumsal Finans departmanına katıldı. 2012’de Finansal Kontrol ve Sermaye Yönetimi faaliyetlerinde çalışmak üzere Allianz SE'ye katıldı, 2015'te Strateji ve Portföy Yönetimi ekibine geçti.

2018'den itibaren Allianz Fransa'da Planlama ve Kontrol fonksiyonuna başkanlık etmiştir.

Lars Rogge - Chief Operations Officer at Allianz Partners
Lars Rogge, Nisan 2020'de COO ve Allianz Partners Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı. Kariyerine 2001 yılında Münih'teki Roland Berger Strateji Danışmanları'nda Proje Yöneticisi olarak başladı. 2007'den 2009'a kadar, Frankfurt'taki Deutsche Börse AG'de Süreç Yönetimi, Politikalar ve Prosedürler Bölümü Başkanı olarak görev yaptı. Allianz SE'ye 2009 yılında Grubun stratejisine uygun olarak “Ana Grup Projesi” Portföyünün geliştirilmesinden sorumlu Grup Proje Ofisi Başkanı olarak katıldı. 2014-2015 yılları arasında Lars Rogge, Allianz Deutschland AG'de COO Ofisi Başkanı ve Merkezi Program Yönlendirme Başkanı "Betrieb 2020" idi ve Operasyonların yönetiminde COO'ya destek verdi. 2015 yılında Allianz Partners'ta Seyahat Operasyon, Asistans ve Dijital Küresel Başkanı oldu. Lars Rogge, Münih'teki Ludwig-Maximilians-Universität'tan İşletme alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.